Przegląd Bałtycki

Zniżka na prenumeratę w Przeglądzie Bałtyckim

W październiku Przegląd Bałtycki uruchomił prenumeratę – dostęp do wybranych treści tylko dla prenumeratorów. Ponieważ Przegląd Bałtycki od powstania jest naszym partnerskim portalem, sympatycy Fundacji Bałtyckiej mogą liczyć na zniżki przy zakupie prenumeraty.

Przegląd Bałtycki to jedyny polski portal poświęcony regionowi Morza Bałtyckiego, opisuje tematy polityczne, kulturalne, historyczne, gospodarcze i inne dotyczące krajów nordyckich, bałtyckich i środkowoeuropejskich znajdujących się w regionie. Specjalne miejsce zajmuje tematyka związana z krajami bałtyckimi. Przegląd Bałtycki dostarcza przede wszystkim pogłębionych treści – artykułów i wywiadów.

Prenumerata w Przeglądzie Bałtyckim daje dostęp do prawie pół tysiąca artykułów w Archiwum i strefie Premium Przeglądu Bałtyckiego oraz dostęp do wszystkich nowych artykułów.

Przegląd Bałtycki jest partnerem Fundacji Bałtyckiej dlatego możecie liczyć na zniżki przy zakupie prenumeraty. Aby skorzystać z promocji należy zastosować kod rabatowy: FundacjaBaltyckaxPB. Kod daje 50% zniżki na pierwszy miesiąc prenumeraty w dowolnym wariancie.

Jak skorzystać z rabatu? Na stronie https://przegladbaltycki.pl/prenumerata należy wybrać pożądany wariant prenumeraty, a w następnym kroku wpisać kod w pole „Kod rabatowy”. Kod jest ważny do 14 listopada!

Warunki i korzyści związane z poszczególnymi wariantami prenumeraty zostały opisane na stronie Prenumeraty oraz w Regulaminie prenumeraty Przeglądu Bałtyckiego. Więcej informacji nt. prenumeraty można uzyskać bezpośrednio od Przeglądu Bałtyckiego.

Zniżka na prenumeratę w Przeglądzie Bałtyckim
Przeczytaj całość

Przegląd Bałtycki wyróżniony przez Estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

„Przegląd Bałtycki” został wyróżniony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Estońskiej dyplomem „społecznego dyplomaty”.

Estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych co roku w Dniu Obywatela wyróżnia osoby i organizacje pozarządowe, które wnoszą długotrwały i znaczący wkład w rozwój języka i kultury oraz promocję biznesu estońskiego na świecie. Osoby i instytucje wyróżniane są dyplomem „społecznych dyplomatów”. W tym roku estoński MSZ przyznał wyróżnienia po raz 10.

W czasie uroczystości Minister Spraw Zagranicznych Urmas Reinsalu powiedział, że „Estończycy i przyjaciele Estonii, którzy wyznaczyli sobie za misję zachowanie estońskiej tożsamości kulturowej w kraju zamieszkania pomagają zwiększyć wielkość i potęgę naszego kraju powyżej jego wielkości geograficznej. W „Dniu Obywatela”, chciałbym podziękować wszystkim tym oddanym i entuzjastycznym społecznym dyplomatom – wasz wkład jest nieoceniony dla Estonii”.

Dzień Obywatela obchodzony jest w Estonii 26 listopada, w rocznicę przyjęcia pierwszej uchwały Zgromadzenia Państwowego dotyczącej obywatelstwa estońskiego.

Więcej informacji: https://vm.ee/en/news/foreign-ministry-recognises-citizen-diplomats-citizens-day

Zdjęcie: Flaga Estonii. Zdj. Ville Säävuori / Flickr / CC BY-SA 2.0

Przegląd Bałtycki wyróżniony przez Estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Przeczytaj całość

Rok 2017 w Przeglądzie Bałtyckim

Ubiegły rok był pomyślny dla naszego głównego projektu – w Przeglądzie Bałtyckim przybyło prawie 250 artykułów oraz dynamicznie rosło czytelnictwo. Oto garść informacji podsumowujących wyniki portalu w 2017 roku.

W minionym roku grono autorów Przeglądu Bałtyckiego urosło do łącznie prawie 120 osób! Wszyscy autorzy, przez prawie trzy lata działalności portalu, opublikowali 544 artykułów, z czego ponad 240 przybyło w roku ubiegłym. W 2017 roku uruchomiony został kalendarz, w którym znalazły się 103 zapowiedzi wydarzeń dotyczących regionu bałtyckiego w Polsce, części wydarzeń Przegląd objął patronatem medialnym. W ubiegłym roku wystartował także dział sport, w którym opublikowanych zostało kilkanaście artykułów.

W 2017 roku poprzez Przegląd Bałtycki mogliście się dowiedzieć o zmianach politycznych w krajach bałtyckich, o mało znanych postaciach i wydarzeniach łączących Polskę i region bałtycki, o osiągnięciach sportowych zawodników z krajów bałtyckich, a także o 500-leciu Reformacji, o 100-leciu Finlandii, o związkach Józefa Piłsudskiego z Litwą i Łotwą w 150. rocznicę urodzin Marszałka czy o 85. rocznicy śmierci Stanisława Narutowicza.

Trzeci rok kalendarzowy działalności Przeglądu Bałtyckiego to także kolejny rok wzrostów czytelnictwa, co cieszy najbardziej. W ubiegłym roku 78 tys. czytelników przeczytało łącznie 114 tys. artykułów (a więc ponad 50% więcej w porównaniu z rokiem 2016). Zgodnie z odpowiedziami w ankietach czytelniczych, nasi czytelnicy reprezentują różne grupy zawodowe i wiekowe – od miłośników wybranych tematów, przez pasjonatów krajów regionu bałtyckiego, po profesjonalistów i urzędników zajmujących się regionem oraz media.

2018 rok będzie dla nas specjalny, bo Estonia i Łotwa będą obchodzić setne rocznice swojej niepodległości, a Litwa 100 lat odzyskania niepodległości, co zbiega się także z 100. rocznicą odbudowy państwowości Polski. Ze względu na te ważne wydarzenia będziemy publikować rocznicowe artykuły. Razem z partnerami, pod koniec ub. roku, rozpoczęliśmy projekt, który uczci wspólną rocznicę i związki polsko-łotewskie, o którym wkrótce napiszemy więcej na stronach Fundacji. Jeśli uda nam się znaleźć dodatkowy czas oraz uzyskać wsparcie finansowe, postaramy się także uczcić 100 lat niepodległości krajów bałtyckich także poza Internetem.

Śledźcie nasze strony i konta społecznościowe, by niczego nie przeoczyć. Odwiedzajcie nas regularnie!

Rok 2017 w Przeglądzie Bałtyckim
Przeczytaj całość

Przegląd Bałtycki istnieje już 2 lata!

Równo dwa lata temu – 23 lutego 2015 roku – uruchomiliśmy nasz sztandarowy projekt – Przegląd Bałtycki. W ciągu dwóch lat działalności opublikowaliśmy ponad 330 artykułów 80 autorów oraz zdobyliśmy prawie 90 tys. czytelników.

Dwa lata naszej działalności i stale rosnąca liczba czytelników utwierdza nas w przekonaniu, że pomysł stworzenia internetowego pisma przybliżającego region Morza Bałtyckiego był „strzałem w dziesiątkę”.

W ciągu dwóch lat opublikowaliśmy na naszych stronach ponad 330 tekstów – przede wszystkim obszernych artykułów przybliżających kulturę, społeczeństwa, historię, politykę i gospodarki krajów regionu, ale także najważniejsze aktualności. Artykuły te przygotowało ok. 80 autorów, często wybitnych specjalistów zajmujących się krajami regionu. Od niedawna prowadzimy również kalendarz wydarzeń przybliżających kraje regionu w Polsce.

Najważniejszym wskaźnikiem jest dla nas jednak inna liczba – w ciągu dwóch lat zdobyliśmy ok. 90 tys. czytelników. Druga ważna dla nas liczba to liczba przeczytanych artykułów: ok. 135 tys. Biorąc pod uwagę, że z miesiąca na miesiąc statystyki te regularnie rosną, pozostajemy optymistami co do potrzeby dalszego rozwoju i przyszłości Przeglądu Bałtyckiego.

Zachęcamy Was do dalszego śledzenia i czytania Przeglądu Bałtyckiego, ale także do wspierania nas darowiznami. Strony Przeglądu wolne są od reklam, artykułów nie zasłaniamy bramkami płatności, ale dalszy prężny rozwój kosztuje. Każde wsparcie, nawet drobne, będzie dla nas cenną pomocą i miłym prezentem na 2. rocznicę powstania Przeglądu Bałtyckiego.

 

Potrzebujesz więcej informacji lub chcesz podjąć współpracę? Zapraszamy do kontaktu: info@fundacjabaltycka.org, info@przegladbaltycki.pl.

Przegląd Bałtycki istnieje już 2 lata!
Przeczytaj całość

Rok 2016 w Przeglądzie Bałtyckim

Przegląd Bałtycki, nasz sztandarowy projekt, w lutym skończy 2 lata. Zanim jednak uczcimy dwulecie najbardziej bałtyckiego miejsca w polskim Internecie, podsumowujemy krótko kalendarzowy poprzedni rok i planujemy rok 2017.

W 2016 roku grono autorów Przeglądu Bałtyckiego powiększyło się do ponad 65 osób. Opublikowaliśmy około 180 nowych artykułów i aktualności. Do istniejących – polityki, kultury i gospodarki – dodaliśmy dwa nowe działy – historię i podróże. Obecnie na łamach naszego magazynu internetowego udostępniamy czytelnikom ponad 300 tekstów, z których zdecydowana większość to pogłębione artykuły i wywiady.

W 2016 roku szczegółowo informowaliśmy o mało popularnych w polskiej przestrzeni medialnej wydarzeniach – jak chociażby zmiany polityczne w krajach bałtyckich – powstaniu nowego rządu na Łotwie, wyborach prezydenckich i upadku rządu w Estonii czy wyborach parlamentarnych na Litwie.

Co nas jednak najbardziej cieszy to rosnące grono czytelników i zainteresowanie naszą działalnością wielu środowisk w różny sposób związanych z regionem Morza Bałtyckiego. W ubiegłym roku 50,4 tys. czytelników, którzy przeczytali łącznie 75,2 tys. artykułów. Obserwując jak rosną te statystyki sądzimy, że w tym roku dotrzemy do dużo większej liczby czytelników.

Już w pierwszych dniach 2017 roku, sugerując się rekomendacjami uzyskanymi w ankietach czytelniczych, uruchomiliśmy dział z zapowiedziami wydarzeń dotyczących państw regionu. Planujemy również stworzenie sekcji fotoreporterskiej, gdzie będziemy pokazywać życie mieszkańców regionu uchwycone obiektywem lokalnych fotografów. Czujemy także, że przyszedł już czas na stopniowe uruchomienie wersji anglojęzycznej pod nazwą „Baltic Insight”. Czujemy, że przy naszym entuzjazmie i determinacji oraz Waszej pomocy możemy odnieść znaczny sukces także z projektem anglojęzycznym.

Jeśli między wszystkimi dotychczasowymi obowiązkami uda nam się wygospodarować jeszcze odrobinę wolnego czasu postaramy się także przybliżać kraje regionu Morza Bałtyckiego poza Internetem. Śledźcie nasze strony i konta społecznościowe, by niczego nie przeoczyć. Odwiedzajcie nas regularnie!

Rok 2016 w Przeglądzie Bałtyckim
Przeczytaj całość

Przegląd Bałtycki istnieje już rok!

Równo rok temu uruchomiliśmy Przegląd Bałtycki. W tym czasie nasze pismo internetowe opublikowało ponad sto artykułów kilkudziesięciu autorów i zdobyło dziesiątki tysięcy czytelników.

Przegląd Bałtycki pojawił się w sieci równo rok temu – 23 lutego 2015 roku – pod adresem przegladbaltycki.pl. W październiku zarejestrowaliśmy Przegląd Bałtycki jako tytuł prasowy.

W ciągu tego roku opublikowaliśmy w sumie 150 artykułów i aktualności, które przygotowane zostały przez 42 autorów. Czytelnicy odwiedzali nasze strony prawie 31,000 razy, by przeczytać łącznie prawie 50,000 artykułów.

Dodatkowo setki osób śledzą nas w mediach społecznościowych – Facebooku, Twitterze, LinkedIn, Google+ – i subskrybują nasz newsletter (do czego zachęcamy jeśli jeszcze tego nie zrobiliście).

Jak będziemy się zmieniać?

Przegląd Bałtycki tworzymy dla Was – naszych czytelników. Dziękujemy, że tak chętnie odwiedzacie nasze strony. Obiecujemy również kolejne publikacje oraz szereg nowości. Planujemy więcej miejsca poświęcić zagadnieniom, które wskazaliście w naszej ankiecie czytelniczej – historii i kulturze oraz oraz wprowadzić nowy dział – podróże. Z czasem również publikowane przez nas treści będą bardziej multimedialne. O wszystkich nowościach i zmianach będziemy informować.

Niezmiennie zachęcamy również do współpracy – tak autorów, jak i osoby, które chciałyby się włączyć w tworzenie Przeglądu Bałtyckiego i Fundacji Bałtyckiej w inny sposób.

 

Potrzebujesz więcej informacji lub chcesz podjąć współpracę? Zapraszamy do kontaktu: info@fundacjabaltycka.org, info@przegladbaltycki.pl.

 

Chcesz, żeby Przegląd Bałtycki rozwijał się jeszcze szybciej i dostarczał jeszcze ciekawszych treści? Wesprzyj nas!

Przegląd Bałtycki istnieje już rok!
Przeczytaj całość