Działalność

Fundacja Bałtycka powołana została w 2015 roku, by wspierać zacieśnianie współpracy i kontaktów między państwami leżącymi w regionie Morza Bałtyckiego. Fundacja swoje cele realizuje poprzez działalność kulturalną i wydawniczą.

Projekty Fundacji Bałtyckiej

Współpraca z Przeglądem Bałtyckim

Przegląd Bałtycki to serwis internetowy, który dostarcza informacji o krajach regionu Morza Bałtyckiego. We współpracy z Przeglądem Bałtyckim realizujemy projekty skupiające się na przybliżaniu historii regionu i relacji Polski z krajami regionu. Dotychczas w Przeglądzie Bałtyckim ukazało się ok. 1200 artykułów, z czego wiele przy udziale lub wsparciu Fundacji Bałtyckiej. W 2020 r. przy wsparciu Fundacji Bałtyckiej ukazało się kilkanaście artykułów na łamach portalu. Strona Przeglądu Bałtyckiego.

Współpraca z Portalem Eesti.pl

Portal Eesti.pl poświęcony jest estońskiej kulturze, na jego łamach przybliżane są także zagadnienia dotyczące podróży, społeczeństwa, wydarzeń, technologii, polityki i innych. Portal istnieje od 2003 r. W 2020 r. Portal Eesti.pl i Fundacja Bałtycka zrealizowały wspólnie projekt „Estończycy i estońska kultura w Polsce”. Więcej informacji o projekcie / Portal Eesti.pl.

Album „100 Polaków zasłużonych dla Łotwy”

Album „100 Polaków zasłużonych dla Łotwy” to wspólny projekt Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rydze, ORLEN Lietuva i Fundacji Bałtyckiej, którego celem jest uhonorowanie 100 Polaków, którzy swoją działalnością zasłużyli się Łotwie. Album ukazał się pod koniec października 2018 r. Więcej informacji o albumie.

W 2020 r. Fundacja Bałtycka zrealizowała na rzecz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rydze dodruk albumu.

Działalność