Aktualności

Przegląd Bałtycki wyróżniony przez Estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

„Przegląd Bałtycki” został wyróżniony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Estońskiej dyplomem „społecznego dyplomaty”.

Estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych co roku w Dniu Obywatela wyróżnia osoby i organizacje pozarządowe, które wnoszą długotrwały i znaczący wkład w rozwój języka i kultury oraz promocję biznesu estońskiego na świecie. Osoby i instytucje wyróżniane są dyplomem „społecznych dyplomatów”. W tym roku estoński MSZ przyznał wyróżnienia po raz 10.

W czasie uroczystości Minister Spraw Zagranicznych Urmas Reinsalu powiedział, że „Estończycy i przyjaciele Estonii, którzy wyznaczyli sobie za misję zachowanie estońskiej tożsamości kulturowej w kraju zamieszkania pomagają zwiększyć wielkość i potęgę naszego kraju powyżej jego wielkości geograficznej. W „Dniu Obywatela”, chciałbym podziękować wszystkim tym oddanym i entuzjastycznym społecznym dyplomatom – wasz wkład jest nieoceniony dla Estonii”.

Dzień Obywatela obchodzony jest w Estonii 26 listopada, w rocznicę przyjęcia pierwszej uchwały Zgromadzenia Państwowego dotyczącej obywatelstwa estońskiego.

Więcej informacji: https://vm.ee/en/news/foreign-ministry-recognises-citizen-diplomats-citizens-day

Zdjęcie: Flaga Estonii. Zdj. Ville Säävuori / Flickr / CC BY-SA 2.0

Przegląd Bałtycki wyróżniony przez Estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych