Wesprzyj nas!

Jako Fundacja Bałtycka prowadzimy działalność wydawniczą i kulturalną oraz wspieramy projekty, których celem jest przybliżanie kultur krajów regionu Morza Bałtyckiego. Jeśli cenisz to co robimy i chcesz, abyśmy poszerzali nasze działania – wesprzyj nas!

Możesz nas wesprzeć dowolną kwotą w najwygodniejszy dla siebie sposób:

Poniższy formularz FaniPay pozwala przekazać darowiznę dowolnej wysokości przy pomocy szybkich płatności lub kartą płatniczą.

Naszą działalność możesz wesprzeć przekazując darowiznę na konto:

Fundacja Bałtycka
ul. Kamionkowska 1/6
03-805 Warszawa
Nr konta: 25 1950 0001 2006 0046 9134 0002
Tytułem: „Darowizna na cele statutowe”

Nr konta w euro: PL95 1950 0001 2006 0046 9134 0003
Swift/BIC: PKOPPLPW
Tytułem: „Darowizna na cele statutowe”

Korzystając z Facebooka możesz przekazać datek lub utworzyć zbiórkę na rzecz naszej Fundacji. Przejdź na naszą stronę zbiórek, by przekazać datek (przycisk „Przekaż datek”) lub utworzyć zbiórkę (przycisk „Zbierz pieniądze”):

https://www.facebook.com/pg/FundacjaBaltycka/fundraisers/

Korzystając z wtyczki FaniMani możesz wspierać nas robiąc zakupy online – drobna kwota od Twoich zakupów, bez powiększania rachunku, będzie przekazywana przez sklep na rzecz naszej Fundacji.

Wystarczy wejść na stronę fanimani.pl/fundacjabaltycka/ oraz pobrać i zainstalować wtyczkę do przeglądarki, która będzie za Ciebie pamiętać o włączeniu darowizny.

Jeśli dany sklep online bierze udział w programie, w czasie zakupów (oraz wyszukując sklep), wyświetli się powiadomienie o możliwości aktywowania darowizny, które należy potwierdzić.

Dziękujemy za wsparcie!


Więcej o wspieraniu Fundacji Bałtyckiej

Otrzymane darowizny przeznaczamy na działalność statutową, co w przypadku naszej Fundacji oznacza przybliżanie kultur państw regionu Morza Bałtyckiego.

Konkretnie oznacza to wydatki administracyjne (księgowość, niezbędne wydatki biurowe) oraz wydatki na działalność projektową (realizowanie projektów wydawniczych online i wydawanie książek; organizowanie wydarzeń kulturalnych, spotkań i innych).

Mamy także wiele pomysłów na nowe projekty, które by zostały zrealizowane wymagają finansowania przekraczającego nasze skromne możliwości.

Przyjaciele Fundacji Bałtyckiej to osoby – fizyczne i prawne – które najhojniej wspierają naszą Fundację. Do grona Przyjaciół Fundacji Bałtyckiej zapraszamy osoby, które wsparły nas kwotą co najmniej 100 zł.

Przyjaciół Fundacji Bałtyckiej dodatkowo obdarujmy publikacjami dotyczącymi regionu Morza Bałtyckiego, w tym naszymi własnymi wydawnictwami, oraz zaprosimy na organizowane przez nas wydarzenia i spotkania.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Przyjaciele Fundacji Bałtyckiej.

Darowizny przekazywane na cele statutowe Fundacji może zostać odliczona od podatku na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub, w przypadku osób prawnych, na podstawie art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Darowizny podlegają odpisom podatkowym w następujących wysokościach:

  • dla osób fizycznych do 6% od dochodu,
  • dla osób prawnych do 10% od dochodu.

Podstawą rozliczenia darowizny jest bankowy dowód wpłaty na konto.

Co roku publikujemy sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności naszej Fundacji. W tych dokumentach zawieramy nasze wyniki finansowe oraz podsumowanie naszej działalności. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Sprawozdania.

Tak, taką możliwość oferuje system płatności dla NGO FaniPay. Wystarczy wybrać kwotę, wpisać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, a w kolejnym kroku spośród wszystkich metod płatności wybrać kartę.

Więcej informacji nt. wspierania Fundacji Bałtyckiej: info@fundacjabaltycka.org.

Ilustracja wyświetlana w mediach społecznościowych: Freepik (CC).

Wesprzyj nas!