Aktualności

Rok 2016 w Przeglądzie Bałtyckim

Przegląd Bałtycki, nasz sztandarowy projekt, w lutym skończy 2 lata. Zanim jednak uczcimy dwulecie najbardziej bałtyckiego miejsca w polskim Internecie, podsumowujemy krótko kalendarzowy poprzedni rok i planujemy rok 2017.

W 2016 roku grono autorów Przeglądu Bałtyckiego powiększyło się do ponad 65 osób. Opublikowaliśmy około 180 nowych artykułów i aktualności. Do istniejących – polityki, kultury i gospodarki – dodaliśmy dwa nowe działy – historię i podróże. Obecnie na łamach naszego magazynu internetowego udostępniamy czytelnikom ponad 300 tekstów, z których zdecydowana większość to pogłębione artykuły i wywiady.

W 2016 roku szczegółowo informowaliśmy o mało popularnych w polskiej przestrzeni medialnej wydarzeniach – jak chociażby zmiany polityczne w krajach bałtyckich – powstaniu nowego rządu na Łotwie, wyborach prezydenckich i upadku rządu w Estonii czy wyborach parlamentarnych na Litwie.

Co nas jednak najbardziej cieszy to rosnące grono czytelników i zainteresowanie naszą działalnością wielu środowisk w różny sposób związanych z regionem Morza Bałtyckiego. W ubiegłym roku 50,4 tys. czytelników, którzy przeczytali łącznie 75,2 tys. artykułów. Obserwując jak rosną te statystyki sądzimy, że w tym roku dotrzemy do dużo większej liczby czytelników.

Już w pierwszych dniach 2017 roku, sugerując się rekomendacjami uzyskanymi w ankietach czytelniczych, uruchomiliśmy dział z zapowiedziami wydarzeń dotyczących państw regionu. Planujemy również stworzenie sekcji fotoreporterskiej, gdzie będziemy pokazywać życie mieszkańców regionu uchwycone obiektywem lokalnych fotografów. Czujemy także, że przyszedł już czas na stopniowe uruchomienie wersji anglojęzycznej pod nazwą „Baltic Insight”. Czujemy, że przy naszym entuzjazmie i determinacji oraz Waszej pomocy możemy odnieść znaczny sukces także z projektem anglojęzycznym.

Jeśli między wszystkimi dotychczasowymi obowiązkami uda nam się wygospodarować jeszcze odrobinę wolnego czasu postaramy się także przybliżać kraje regionu Morza Bałtyckiego poza Internetem. Śledźcie nasze strony i konta społecznościowe, by niczego nie przeoczyć. Odwiedzajcie nas regularnie!

Rok 2016 w Przeglądzie Bałtyckim