Aktualności

Rok 2017 w Przeglądzie Bałtyckim

Ubiegły rok był pomyślny dla naszego głównego projektu – w Przeglądzie Bałtyckim przybyło prawie 250 artykułów oraz dynamicznie rosło czytelnictwo. Oto garść informacji podsumowujących wyniki portalu w 2017 roku.

W minionym roku grono autorów Przeglądu Bałtyckiego urosło do łącznie prawie 120 osób! Wszyscy autorzy, przez prawie trzy lata działalności portalu, opublikowali 544 artykułów, z czego ponad 240 przybyło w roku ubiegłym. W 2017 roku uruchomiony został kalendarz, w którym znalazły się 103 zapowiedzi wydarzeń dotyczących regionu bałtyckiego w Polsce, części wydarzeń Przegląd objął patronatem medialnym. W ubiegłym roku wystartował także dział sport, w którym opublikowanych zostało kilkanaście artykułów.

W 2017 roku poprzez Przegląd Bałtycki mogliście się dowiedzieć o zmianach politycznych w krajach bałtyckich, o mało znanych postaciach i wydarzeniach łączących Polskę i region bałtycki, o osiągnięciach sportowych zawodników z krajów bałtyckich, a także o 500-leciu Reformacji, o 100-leciu Finlandii, o związkach Józefa Piłsudskiego z Litwą i Łotwą w 150. rocznicę urodzin Marszałka czy o 85. rocznicy śmierci Stanisława Narutowicza.

Trzeci rok kalendarzowy działalności Przeglądu Bałtyckiego to także kolejny rok wzrostów czytelnictwa, co cieszy najbardziej. W ubiegłym roku 78 tys. czytelników przeczytało łącznie 114 tys. artykułów (a więc ponad 50% więcej w porównaniu z rokiem 2016). Zgodnie z odpowiedziami w ankietach czytelniczych, nasi czytelnicy reprezentują różne grupy zawodowe i wiekowe – od miłośników wybranych tematów, przez pasjonatów krajów regionu bałtyckiego, po profesjonalistów i urzędników zajmujących się regionem oraz media.

2018 rok będzie dla nas specjalny, bo Estonia i Łotwa będą obchodzić setne rocznice swojej niepodległości, a Litwa 100 lat odzyskania niepodległości, co zbiega się także z 100. rocznicą odbudowy państwowości Polski. Ze względu na te ważne wydarzenia będziemy publikować rocznicowe artykuły. Razem z partnerami, pod koniec ub. roku, rozpoczęliśmy projekt, który uczci wspólną rocznicę i związki polsko-łotewskie, o którym wkrótce napiszemy więcej na stronach Fundacji. Jeśli uda nam się znaleźć dodatkowy czas oraz uzyskać wsparcie finansowe, postaramy się także uczcić 100 lat niepodległości krajów bałtyckich także poza Internetem.

Śledźcie nasze strony i konta społecznościowe, by niczego nie przeoczyć. Odwiedzajcie nas regularnie!

Rok 2017 w Przeglądzie Bałtyckim